GMINA BŁONIE

oficjalny serwis Gminy Błonie
Strona główna - Gmina Błonie

Mazovia Cup 2016 - Piłka Nożna Halowa Chłopców

W minioną sobotę, 5 listopada br. w Błoniu, w Gimnazjum nr 2 im. Świętego Maksymiliana Kolbego, odbył się Turniej Piłki Nożnej Halowej Chłopców Szkół Gimnazjalnych w ramach rozgrywek Mazovia Cup 2016.

W zawodach wzięły udział reprezentacje siedmiu gmin. Zwycięzcą Turnieju została drużyna z Gimnazjum im. Jana Pawła II z Nadarzyna, przygotowana przez Pana Łukasza Milaszkiewicza. Na drugim miejscu, na podium stanęła międzyszkolna drużyna z Milanówka (chłopcy z Gimnazjum Społecznego MTE i Gimnazjum nr 3) pod opieką Pani Joanny Domagały, a brązowy medal wywalczyła drużyna z Podkowy Leśnej, w której grali chłopcy z Zespołu Szkół oraz Katolickiego Gimnazjum. Opiekunem brązowych medalistów była Pani Agata Lewandowska.

Tuż za podium, na miejscu czwartym uplasowało się Błonie, reprezentowane przez drużynę mieszaną z Gimnazjum nr 1 i 2, przygotowaną przez Panią Agnieszką Rutkowską. Miejsce piąte, szóste i siódme zajęły odpowiednio drużyny: z Gimnazjum w Michałowicach z opiekunem Panią Jolantą Kołpaczyńską, z Zespołu Szkół w Lesznie z trenerem Panem Filipem Bąkiem oraz drużyna mieszana z Brwinowa z trenerem Panem Sebastianem Kończakiem.

Najlepszym zawodnikiem Turnieju został Jakub Podgrudny z Michałowic a najlepszym bramkarzem Łukasz Przewłocki z Nadarzyna.

Gospodarzem Turnieju był Burmistrz Zenon Reszka a wśród honorowych gości zawodów zasiedli: Prezes Stowarzyszenia Gmin Zachodniego Mazowsza „Mazovia - Arkadiusz Kosiński – Burmistrz Gminy Brwinów, Pan Krzysztof Grabka – Wójt Gminy Michałowice oraz Pan Wojciech Wlazło - Dyrektor Stowarzyszenia Mazovia.

Uroczyste zakończenie sobotniego Turnieju było także okazją do podsumowania współzawodnictwa Mazovii w roku szkolnym 2015/2016. Wyniki przedstawił Prezes Mazovii – Arkadiusz Kosiński. Pierwsze miejsce zajęła Gmina Michałowce, drugie miejsce - Gmina Brwinów a trzecie miejsce - Gmina Błonie.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim zawodnikom za prawdziwie sportowe emocje i walkę Fair Play.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Turnieju i czuwali nad jego sprawnym przebiegiem, w szczególności dziękujemy: sędziemu: Maciejowi Rusinowiczowi, Pani pielęgniarce Paulinie Król, współorganizatorom: Pani Beacie Potępskiej i Agnieszce Rutkowskiej, Pani Dorocie Berlińskiej - Dyrektor Gimnazjum nr 2 i pracownikom jej szkoły oraz Wiktorowi Zakościelnemu – za obsługę nagłośnienia.